Tipy na výlety

Břeclav a Pohansko

Zámeček Pohansko

Kousek pod Břeclavi, pěšky nebo ještě lépe na koleje je Pohansko. Významná archeologická lokalita, zámeček Pohansko, koupání, bunkry a cesta na kole k soutoku řek Dyje a Morava … 

Březí na kole nebo bruslích

Březí nádraží

Hned u nádraží hospůdka a přes koleje občerstvovací stanice. Kolem nádraží Březí totiž vede hlavní cyklo a in-line trasa Mikulov – Nový Přerov (pro in-line) a dál jako skvělá cyklo trasa EV9 (41). Mám vyzkoušeno jak na kole, tak na bruslích až do Hevlína.
Na samotném nádraží, trochu schovaný, model zřízeniny (?) hradu. Možná toho Janova z Lednice.

Zahradní železnice Drásov

Čebín nádraží

Od nádraží v Čebíně vede modrá turistická cesta směrem k Drásovu, což je sousední obec. Modrá značka „ústí“ do silnice směr Drásov. Ale nebojte se, vedle ní, za zeleným příkopem a stromy je bezpečný chodník, včetně laviček. V Drásově je pak Zharadní železnice Drásov …

Dobré Pole slanisko na kole

Na nádraží Dobré Pole

Pokud na jihu Moravy, nejlépe na kole, tak z hlavní cyklotrasy EV9 (41) je to na nádraží Dobr Pole asi půl kilometru po polní cestě podél trati. Přes koleje je v křoví schovaný i nějaký ten prvo-republikový bunkr. 
Zajímavější (a dostupnějí) je za nádražím, z obce, malá přírodní rezervace tzv. slanisko. To je tvořeno rybníkem a vegetaci kolem něj. 

Dolní Loučky a hrad Lůčky

Vlakem na výlety - Dolní Loučky

Červená cesta pro pěší i kola kolem řeky Loučka z Tišnova pod krásnými železničními viadukty, strmý výšlap na hrad Lůčka a dětské hřiště v obci. To jsou Dolní Loučky u Tišnova.

Hrušovany nad Jevišovkou – Šanov

Hrušovany nad Jevišovkou – Šanov

Nádraží v Hrušovanech nad Jevišovkou – Šanov je dobrým výchozím budem pro cyklovýlety do okolí. Nejlepší nájezd na cyklotrasu je pokračovat podél kolejí a pak přes přejezd do malého kopce do obce Šanov. Pokud in-line brusle …

Ivančice a výlet na Rénu

Ivančice město

Pokud pěší turisté, určitě si dejte cestu po červené začínající na nádraží v Ivančicích město. Hned od nádraží se dejte po červené k řece Jihlavě. Přes most a do kopce na rozhlednu na Réně. Pak už skoro po rovině lesem s krytými odpočivadly a pomalu dolů  k řece Jihlavě. Zde můžete zespodu obdivovat Ivančický železniční viadukt. Ten nový, i zbytek toho starého.
Pak po červené kolem řeky až do Bránic, popřípadě až do Dolních Kounic, které opravdu stojí za návštěvu. V Moravských Bránicích rovněž staví vlak.

Jevišovka most, bunkr, čápy

Jevišovka U Čápů

Pár desítek metrů od železniční zastávky Jevišovka, na cyklotrase, je odpočivadlo U Čápů. Na vysokém stožárů hnízdí čápi, a sousedy jim dělají dřevěné sochy. 
Samotné odpočivadlo je ve stínu stromů, lavičky, stojan na kola. Cyklotrasa vhodná i na brusle. A přes koleje je dokonce rozhledna. Více na …

Strasshof železniční muzem

Železniční muzeum (Eisenbahnmuseum) je v obci Strasshof, kousek od Vídně. Ve výtopně a na přilehlých kolejích jsou parní lokomotivy, opravené, pojízdné, ale i rezavějící a čekající na záchranu. Dále jsou zde historické elektrické lokomotivy, nákladní a osobní vozy. Část expozice je pod širým nebem. Součásti muzea je i zahradní železnice s jízdami v mini-vláčku, a dále modely kolejišť různých velikostí, od zahradní velikosti po modelovu velikost HO.

Vídeň s dětmi vlakem

Tip na výlet s dětmi vlakem: Vídeň a mořské akvárium. Jak cestovat s kočárkem a s dětmi vlakem. Letní cesta prázdniny 2017 končí a já jedu s dětmi na vyjet do Vídně. Hlavním cílem mořské akvárium. Jedeme prvním ranním, či spíše dopoledním vlakem RailJetem s příjezdem…

Do Zlína na filmový festival

Zlínský filmový festival

Pokud Zlín, tak doporučuji Zlínský filmový festival pro děti a mládež. Skvělá akce, která se koná rok co rok v centru Zlína. Nejen filmová představení, ale hlavně spousta akcí, a atrakcí pro děti po městě, na zámku co je v centru, v kongrsovém centru a v parcích. A pokud jste ve Zlíně jen na jeden den, a nenavštívíte žádný film, přesto si tu užijete krásný den.

Pokud máte i Vy zajímavý tip na výlet vlakem, na konci stránky je kontaktní formulář. A nebojte se, jméno ani email nezveřejním, stylistku a případné chyby opravím 🙂
Vaše email adresa je určena jen a pouze pro případnou odpověď na Vás dotaz / komentář. Vaše email adresa nebude nikde zveřejněna ani poskytnuta třetí straně, nebude na ní zasíláno žádné obchodní sdělení a ni nebude ani jinak zpracovávána. Pokud bude Váš dotaz / komentář zajímavý, budu jej, po úpravě, publikovat, ale bez uvedení Vašeho jména a email adresy.