Dobrá u
Frýdku-Místku

Nádraží Dobrá u Frádku-Místku leží na jednokolejné železniční trati spojující Frýdek-Místek a Český Těšín. Jezdí tu nízkopodlažní regionální – osobní – vlaky, žádné rychlíky nebo spěšné vlaky. Díky blízkosti automobilky to ale není žádné ospalé nádraží, každou chvíli tu projede nějaký ten nákladní vlak,
Dobrá u Frýdku Místku

Hodnocení

Hodnocení nádraží na 30 %
Pro pohodlné a bezpečné cestování s dětmi a s kočárem vlakem jsou důležité jak samotné vagóny, tak stav a vybavení nádraží.

Nádraží Dobrá je klasickým nádražím, které tu vzniklo, aby byly dostupné zdejší Beskydské lesy. Záhy se stalo východištěm pro turisty do Beskyd. Samotné nádraží je opravené a čisté. Jak vypadá nádraží v Dobré v červenci 2018?

Přes nádraží v Dobré jezdí každou hodinu osobní (regionální) vlaky z Frýdku-Místku do Českého Těšína. Nádraží je opravené, moderní, čisté. Protože je tu jednokolejná trať, takřka vždy zastavuje osobní vlak u prvního nástupiště. Přístup na toto nástupiště je ale přes jednu kolej. Nástupiště jsou nízká, úzká a přístup je na ně až po zastavení vlaku. Navíc tudy projíždí nákladní vlaky, někdy se tu i křižují. Vyčkejte proto vždy až příjezdu osobního vlaku. Nikdy nechoďte přes koleje. Na nádraží jsou základní služby, pokladna, čekárna, WC, automaty na nápoje.

Podrobně
 • Nástupiště – nízké, úzké, bez osvětlení, jen částečně zpevněné. I do nízkopodlažních vlaků co tu jezdí se nastupuje do schodu.
 • Přístup na nástupiště – částečně bezbarierový, nakloněná rovina
 • přístup na nádraží – do samotné budovy čelem přes dva schody, dveře s prahem, což pro kočárek či kufr na kolečkách není zrovna ideální. Nebo kolem nádraží a pak po nakloněné plošině do čekárny, k pokladnám
 • Orientace na nádraží – bezproblémová.
 • Pokladny – ano
 • Záchod – ano
 • Čekárna – ano
 • Čistota – ano
 • Občerstvenní – automaty na kávu, čokoládu, pití, sladkosti. Samoška je naproti.
 • Veřejná doprava – zastávka autobusu asi 10 minut chůze do obce Dobrá.
 • Parkování auta – před nádražím
 • Parkování kola – vedle budovy nádraží

Nádraží

Nádraží Dobrá u Frýdku-Místku
Nádraží Dobrá u Frýdku-Místku – klasické nádraží v malé obci, parkování a autobusová zastávka před nádražím. Naproti samoška.
Nádraží Dobrá u Frýdku-Místku
Nádraží Dobrá – pohled z nástupiště – čisté, upravené, uklizené. Na „terase“ lavička, původní litinové zábradlí.
Pokladny na nádraží v Dobré
Pokladna na nádraží v Dobré u Frýdku-Místku. „Stolek“ na odložené kabele u pokladny.
Nádraží Dobrá u Frýdku-Místku
Nádraží Dobrá u Frýdku-Místku – zkratka a bezbarierový příchod kolem nádražní budovy.
Nádraží Dobrá u Frýdku-Místku
Nádraží Dobrá u Frýdku-Místku má stálou službu, proto je tak krásné a útulné.
Čekárna na nádraží v Dobré u Frýdku-Místku
Čekárna na nádraží v Dobré u Frýdku-Místku. Čistota, lavice na sednutí, dveře na perón i ven z budovy jsou nové, v zimě sem netáhne. Záchody na vyžádání.

Nástupiště

Nástupiště Dobrá u Frýdku-Místku
Vlaky zastavují prakticky jen u I.nástupiště. To je však nízké, přechod přes koleje.
Nástupiště Dobrá u Frýdku-Místku
Ač se to na první pohled nezdá, trať je zde frekventované díky blízké automobilce. Na obrázku i přístup na II.nástupiště. Nádraží Dobrá u Frýdku-Místku
Nástupiště Dobrá u Frýdku-Místku
Příchod na nástupiště Dobrá u Frýdku-Místku. Přechod přes první kolej na které jsem nikdy neviděl, že by něco jelo. Samotné nástupiště nízké.
Na nástupiště v Dobré nikdy nechoďte před zastavením vlaku
Na nástupiště v Dobré nikdy nechoďte před zastavením vlaku

Klady a Zápory

„Krásné malé nádraží. Díky stálé přítomnosti personálu je nádraží útulné a čisté. Moc se mi líbí lavičky na „terase“, květináče na tradičním zábradlí. Zde je radost čekat na vlak. Všude čisto. Pokladna, WC. Informace o historii nádraží na info panelu vedle budovou. V případě mimořádnosti vám personál přímo řekne, co se děje.“

„Hezké nádraží, ale co ty nízká nástupiště na průjezdní koleji! I do nízkopodlažníh vlaků musíte do schodu. Navíc přelézáte první kolej. A největší riziko jsou projíždějící nákladní vlaky. Vstup na nástupiště proto vždy až po zastavení vlaku. Proč by tu nešlo udělat široké a vysoké nástupiště? A navíc si tu, středem kolejiště, mnoho lidí zkracuje cestu do obce.“

Další hodnocená nádraží

Olomouc

Šakvice

Upozornění:
Vámi vložený komentář je ručně schvalován. Nezobrazí se proto ihned. Můžete uvést jméno, přezdívku nebo jen iniciály. Vaše email adresa je nepovinná, a je určena jen a pouze pro případnou odpověd. Email adresa nebude nikde zveřejněna ani nikomu poskytnuta, nebude na ní zasíláno žádné obchodní sdělení a ni nebude ani jinak zpracovávána.