Restaurace a bufet Lokálka v Břeclavi

Břeclavská Lokálka: na zdejším nádraží jsou vedle sebe bufet s restaurací. Bufet znamená, že si jídlo vybíráte u pultu a na plastových tácích odnášíte na stůl, zatímco v restauraci vám jídlo přinesou ke stolu. Restaurace má také příjemnější prostředí. Ale i bufet nabízí čisté a příjemné posezení a navíc porci železničářské romantiky.

Restaurace Lokálka

Bufet Lokálka

Bufet lokálka jsme navštívili v říjnu 2022.

Zhodnocení

Lokálka v Břeclavi je mým oblíbeným podnikem. Od rekonstrukce břeclavského nádraží ji několikrát do roka navštívím a ještě mne nezklamala.
Prostředí restaurace i jídelny je v pohodě. Je tu čisto a v bufetu, přestože tu před vámi vaří a smaží, není smrad z kuchyně. Když cestuji s dětmi, posadím je vždy do rohu lavice, abych mi nemohli odběhnout 🙂
Oceňuji kvalitu a množství jídla. A samozřejmě rychlost. Lidé z okolí si sem chodí na obědy a nebo si je odnášejí domů či do práce.  V restauraci na nádraží jsem vždy nervózní, zda stihnout jídlo přinést včas, než budu muset běžet a vlak. Tady jsem v pohodě.

Za mne břeclavskou nádražku jednoznačně doporučuji.

Nádražky

  • Kde se můžete na nádraží nebo poblíž něho dobře najíst?
  • Vypít v klidu kávu, dát si pizzu nebo asijskou kuchyni?
  • Chcete tradiční české nádražní restaurace jak za císaře pána?
  • Nebo dáváte přednost rychlému občerstvení, sebou do vlaku?
  • Kde lze posedět v příjemném prostředí, s notebookem na stolku a třeba i s kočárkem.

To všechno jsou pro náš „nádražky“.
Všechny popsané nádražky jsme osobně navštívili. Pokud mezitím došlo ke změně, máte dobrou nebo špatnou zkušenost, dejte nám vědět.

Abecední seznam hodnocených nádražních restaurací.