Mikulovská pivnice u nádraží

Pokud jdete v Mikulově na vlak a máte ještě čas, můžete buď čekat venku na peróně nebo na lavicích v ne zrovna útulné čekárně a nebo si zajít, jako my, na pivo a limču. Hned vedle nádraží je totiž pivnice Cyrilka. V nepřehlednutelném zeleném domku, s ceduli u betonového sloupu, která zve na pivo, limo, klobásu, cukrovinky a kávu.

Pivnice Cyrilka si na nic nehraje. Je to pivnice. U dřevěných stolů a na dřevěných židlích. U ubrusů co už něco pamatují.

Obsluha je rychlá a milá. Hned máme na stole pivo a limonády. Na chuť si kupujeme ještě nějaké ty oříšky, aby bylo něco rychlého na zub. Zrovna velký výběr cukrovinek tu ale není. Na ohřívané klobásy bohužel nemáme čas.  Teď mimo sezónu většinu hostů tvořili místní. A protože jsme jako parta trochu hlučnější, hned se s námi dávají do řeči. Jsme dnes vítaným zpestřením.

Shrnutí

Pokud máte za sebou výlet na Pálavu, či v pedálech desítky kilometrů po jižní Moravě a jste zpoceni, špinaví a máte chuť na čepované pivo nebo čepovanou limonádu, je Cyrilka to pravé.
Placení v hotovosti.
V létě bude zřejmě posezení i venku.
Jo, a mají tady moje oblíbené žluté limonády Zonky 🙂

Kudy do mikulovské pivnice Cyrilka u nádraží

Nádražky

  • Kde se můžete na nádraží nebo poblíž něho dobře najíst?
  • Vypít v klidu kávu, dát si pizzu nebo asijskou kuchyni?
  • Chcete tradiční české nádražní restaurace jak za císaře pána?
  • Nebo dáváte přednost rychlému občerstvení, sebou do vlaku?
  • Kde lze posedět v příjemném prostředí, s notebookem na stolku a třeba i s kočárkem.

To všechno jsou pro náš „nádražky“.
Všechny popsané nádražky jsme osobně navštívili. Pokud mezitím došlo ke změně, máte dobrou nebo špatnou zkušenost, dejte nám vědět.

Abecední seznam hodnocených nádražních restaurací.