Pivovar Počerňák

Jak se dozvídám z webových stránek, tak Pivovar Počerňák vznikl v roce 2019 ve vyhlášené nádražní restauraci na nádraží v Horních Počernicích. V roce 2020 byla uvedena do provozu varna piva, která má kapacitu 500 litrů a byla osazena dvou-plášťovýmy cylindro-kónickými tanky (CKT) o objemu 1000 litrů piva. A v roce 2023 proběhla rekonstrukce zahrádky. Přijíždím od Prahy vlakem. A protože dnes dubnové sluníčko opravdu hřeje, už se těším na pivo a na něco dobrého.

Nádražní restaurace Počerňák je hned naproti nádraží. Minout ji nelze. Otevřené dveře a stoly před podnikem už zvou na posezení.

Výborné jídlo a osvěžující pivo

Pár stolů je ve stínu před restaurací. Ale tady, v blízkosti zaparkovaných aut, bych určitě nesedal. Jdu dovnitř. Klimatizace jede, většina stolů je obsazených, tak jdu pod slunečníky na zahrádku. Tady jsou dřevěné stoly i lavice. Obsluha je rychlá. Objednávám si hned pivo a koukám do jídelního lístku. Ten je jednoduchý: kulajda, sedm hlavních jídel a šest piv na čepu.

Mám chuť na smažené olomoucké tvarůžky obalené ve slanině, hranolky a tatarka. Jsme venku, ve stínu, na čerstvém vzduchu. Olomoucké tvarůžky tedy nikomu vadit nebudou 🙂 Nejsem žádný velký pivař, tak mohu jen říci, že pivo je osvěžující a chutná mi. Je sobota poledne, na zahrádce sedí pár výletníků a několik místních. Ale jsem asi jediný, kdo sem, na okraj Prahy, přijel z vlakem.

Konečně mám oběd tady. Tyhle a takhle upravené olomoucké tvarůžky jsou asi ty nejlepší, co jsem kdy jedl. Navíc se dobře krájí a nabírají. K hranolkám není co vytknout. Tatarka ve skle je vynikající. Zeleninová příloha mi chutná. Porce je velká a za cenu 170 Kč (jaro 2024) dostávám velmi dobrý poměr jídla, množství a ceny.

Shrnutí

Pivovar s restaurací Počerňák u nádraží v Praze-Horních Počernicích potěšil. Sem se opravdu vyplatí si zajet vlakem z centra města, na čerstvý vzduch a dobré jídlo a osvěžující pivo. Jsme v Praze, takže na pražskou jízdenku.

Uvnitř restaurace bylo mnoho hostů a do salónku jsem ani nešel. Byla tam nejspíše nějaká rodinná oslava. Takže fotky níže jsou z webu provozovatele restaurace a pivovaru Počerňák.

Nádražky

  • Kde se můžete na nádraží nebo poblíž něho dobře najíst?
  • Vypít v klidu kávu, dát si pizzu nebo asijskou kuchyni?
  • Chcete tradiční české nádražní restaurace jak za císaře pána?
  • Nebo dáváte přednost rychlému občerstvení, sebou do vlaku?
  • Kde lze posedět v příjemném prostředí, s notebookem na stolku a třeba i s kočárkem.

To všechno jsou pro náš „nádražky“.
Všechny popsané nádražky jsme osobně navštívili. Pokud mezitím došlo ke změně, máte dobrou nebo špatnou zkušenost, dejte nám vědět.

Abecední seznam hodnocených nádražních restaurací.