Vlakem jednoduše2021-09-25T20:38:29+02:00

Průvodce pro bezpečnou a pohodovou cestu vlakem

Nový jízdní řád 2022 v Jihočeském kraji

V neděli 12. prosince 2021 začne na železnici platit nový jízdní řád. V Jihočeském kraji zůstane rozsah regionální dopravy zajišťované Českými drahami na podobné úrovni, jako letos po červnové změně. Nově budou postupně nasazováno deset nových nízkopodlažních jednotek RegioPanter. Tato nová vozidla začnou vozit cestující i na linkách z krajské metropole do Písku, Jindřichova Hradce, Horního Dvořiště a Tábora. Nový jízdní řád bude platit až do 10. prosince 2022.

6. 12. 2021|

Popis a hodnocení nádraží

 • Jak se vyznat na nádraží v Okříškách

Okříšky

V Okříškách je velmi špatná orientace odkud kam co jede. Nástupiště z obou stran budovy. Shodná čísla kolejí u obou nástupišť. Nástupiště nízká. Vnitřní čekárna s automatem na kafe, mezi nástupišti nádražka.

 • Přístřešek u 2. koleje ve Šlapanicích na zastávce

Šlapanice zastávka

Vlaková zastávka ve Šlapanicích má nástupiště na vnější straně kolejí. Vše je bezbariérové. Nástupiště jsou vysoká pro pohodlný a bezpečný nástup do vlaku. Přístup podchodem. Na zastávce dobré značení, odjezdové tabule, staniční rozhlas a přístřešky pro cestující.

 • Vlakem do Chválkovic na Hané

Chvalkovice na Hané

Na zastávce Chvalkovice na Hané je jediné nástupiště u jediné koleje. Poblíž přístřešek s označovačem jízdenek. Nástupiště je dlouhé, ale nízké. V noci osvětlené. Na zastávce žádné služby, jen papírový jízdní řád.

 • Zastávka Budčice

Budčice

Zastávka Budčice leží na jednokolejné trati. Nástupiště je nízké, povrch je tvořen udusaným pískem. Na zastávce žádné služby, ani hlášení staničního rozhlasu. Jen papírový jízdní řád. U nástupiště dřevěný přístřešek.

 • Javorník nad Veličkou zastávka

Javorník nad Veličkou zast.

Zastávka Javorník nad Veličkou má nástupiště u jediné koleje. To je vysoké a široké. Dále tu je přístřešek, žlutý označovač jízdenek IDS-JMK, mapa a papírový jízdní řád. Hlášení ani odjezdová tabule tu není. Přístup na zastávku je do kopce po asfaltu, závěrečný úsek dlažba.

 • Popis a hodnocení nádraží Retz

Retz

Na nádraží v Retzu jsou dvě nástupiště. Nástupiště, ze které odjíždí většina vlaků, je široké, zastřešené a bezbariérové. To druhé je nižší a úzké. Přístup na vlak přecházením kolejí přes široký přechod. Na nádraží čekárna, automat na jízdenky, nádražní restaurace, odjezdové tabule a hlášení staničního rozhlasu.

 • Nádraží Zbraslavice

Zbraslavice

Na nádraží Zbraslavice jsou tři koleje a nástupiště, která jsou opravdu nízká. Žádné označení. Ale staniční budova je po rekonstrukci. Uvnitř je čekárna, pokladna, záchody, pod přístřeškem jsou lavice. Není tu odjezdová tabule, jen papírový jízdní řád.

 • Nádraží ve Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou

Na nádraží ve Veselí nad Moravou jsou všechna nástupiště bezbariérově přístupná. Jednoznačné označení místa stání vlaku podle čísla koleje.Všude jsou odjezdové a informační tabule. Na nástupiště vede široký a prosvětlený podchod. V hale nádraží čisté záchody za turniketem, základní služby.

 • Kudy na nádraží Vrbovce

Vrbovce

Nádraží Vrbovce má dvě nízká nástupiště. Příchod k vlaku přecházení kolejí. Žádná info tabule, jen papírové jízdní řády. Žádné označení nástupišť. Žádné občerstvení, ani automat na kafe.

 • Železniční zastávka Níhov

Níhov

Na zastávce Níhov jsou nástupiště na vnější straně kolejí. Obě nástupiště jsou přehledná, široká a vysoká pro bezbariérový přístup do nízkopodlažních vlaků. Bohužel samotný přístup na nástupiště je pěšinou, resp. nezpevněnou cestou. Přístup na nástupiště a přecházení kolejí jen z mostu nad tratí.

 • Kladno nádraží

Kladno

Na nádraží v Kladně jsou čtyři nástupiště. Všechna jsou nízká, hrana ke koleji je zpevněna betonovým obrubníkem, jinde ani to ne. Žádné značení. Odjezdová tabule je uvnitř staniční budovy. Vnitřní prostory po renovaci: čekárna, pokladny, záchody. Před nádražím možnost parkování.

 • Brestovec vlaková zastávka

Brestovec

Zastávka Brestovec je na jednokolejné trati. Nástupiště je tvořené panely. Nejsou tu žádné služby, ani pokladna. Pod přístřeškem lavička na sednutí. Zastávka je v zuboženém a počmáraném stavu. Z cesty neodkazuje k nádraží žádná cedule.

Mapa hodnocených nádraží