Vlakem jednoduše2022-01-09T22:09:15+01:00

Průvodce pro bezpečnou a pohodovou cestu vlakem

Nové Město na Moravě zastávka

Na zastávce v Novém Městě na Moravě je jediné nástupiště. To prošlo modernizací a dnes je bezbariérově přístupné, široké a vysoké pro pohodlný nástup do nízkopodlažních vlaků. Není tu pokladna ani odjezdová tabule. Na zastávce je nádražní restaurace. Jsou tu stojany na kola a dětské hřiště.

15. 1. 2022|

Popis a hodnocení nádraží

 • Vlaková zastávka v Novém Městě na Moravě

Nové Město na Moravě zastávka

Na zastávce v Novém Městě na Moravě je jediné nástupiště. To prošlo modernizací a dnes je bezbariérově přístupné, široké a vysoké pro pohodlný nástup do nízkopodlažních vlaků. Není tu pokladna ani odjezdová tabule. Na zastávce je nádražní restaurace. Jsou tu stojany na kola a dětské hřiště.

 • Hanušovice nádraží - hlavní vstup

Hanušovice

Zdařilá rekonstrukce historické budovy nádraží v Hanušovicích. Hlavní vstup je po lomeném schodišti. Bezbariérový přístup je cestou vpravo kolem budovy. Zde je i parkoviště pro kola a auta. V čekárně pokladna, záchody, automaty na balené potraviny. Vše je bezbariérově přístupné. Bohužel velmi komplikované značení místa, odkud jede vlak. 

 • Nádraží v Jindřichově na Moravě

Jindřichov na Moravě

Na nádraží v Jindřichově na Moravě je dvojice nástupišť. Obě jsou sice s novým panelovým povrchem, ale jsou nízká, úzká a částečně v oblouku.  Přístup na vlak jedině z čela nástupišť, dvojici přechodů kolejí je u staniční budovy. Na nádraží nejsou žádné služby, jen čekárna.

 • Příchod na zastávku Starý Lískovec

Brno-Starý Lískovec

Na zastávce ve Starém Lískovci je jediné nástupiště pro obě koleje. Přístřešek, odjezdové tabule pro každou kolej zvlášť. Bezbariérový přístup. Na nádraží žádné služby, jen označovač jízdenek IDS-JMK. Zastávka je asi deset minut chůze od nejbližší zastávky městské veřejné dopravy.

 • Nádraží Rakšice

Rakšice

Na nádraží v Rakšicích mají tři nízká nástupiště. Jen to první má zpevněný povrch, další dvě obrubu a udusaný písek. Žádná značení, odjezdová tabule ani hlášení. Na vlak čekejte pod schody. Ve staniční budově čekárna, záchod. Čisto, uklizeni. Žádné služby, občerstvení ani pokladna.

 • Jak se vyznat na nádraží v Okříškách

Okříšky

V Okříškách je velmi špatná orientace odkud kam co jede. Nástupiště z obou stran budovy. Shodná čísla kolejí u obou nástupišť. Nástupiště nízká. Vnitřní čekárna s automatem na kafe, mezi nástupišti nádražka.

 • Přístřešek u 2. koleje ve Šlapanicích na zastávce

Šlapanice zastávka

Vlaková zastávka ve Šlapanicích má nástupiště na vnější straně kolejí. Vše je bezbariérové. Nástupiště jsou vysoká pro pohodlný a bezpečný nástup do vlaku. Přístup podchodem. Na zastávce dobré značení, odjezdové tabule, staniční rozhlas a přístřešky pro cestující.

 • Vlakem do Chválkovic na Hané

Chvalkovice na Hané

Na zastávce Chvalkovice na Hané je jediné nástupiště u jediné koleje. Poblíž přístřešek s označovačem jízdenek. Nástupiště je dlouhé, ale nízké. V noci osvětlené. Na zastávce žádné služby, jen papírový jízdní řád.

 • Zastávka Budčice

Budčice

Zastávka Budčice leží na jednokolejné trati. Nástupiště je nízké, povrch je tvořen udusaným pískem. Na zastávce žádné služby, ani hlášení staničního rozhlasu. Jen papírový jízdní řád. U nástupiště dřevěný přístřešek.

 • Javorník nad Veličkou zastávka

Javorník nad Veličkou zast.

Zastávka Javorník nad Veličkou má nástupiště u jediné koleje. To je vysoké a široké. Dále tu je přístřešek, žlutý označovač jízdenek IDS-JMK, mapa a papírový jízdní řád. Hlášení ani odjezdová tabule tu není. Přístup na zastávku je do kopce po asfaltu, závěrečný úsek dlažba.

 • Popis a hodnocení nádraží Retz

Retz

Na nádraží v Retzu jsou dvě nástupiště. Nástupiště, ze které odjíždí většina vlaků, je široké, zastřešené a bezbariérové. To druhé je nižší a úzké. Přístup na vlak přecházením kolejí přes široký přechod. Na nádraží čekárna, automat na jízdenky, nádražní restaurace, odjezdové tabule a hlášení staničního rozhlasu.

 • Nádraží Zbraslavice

Zbraslavice

Na nádraží Zbraslavice jsou tři koleje a nástupiště, která jsou opravdu nízká. Žádné označení. Ale staniční budova je po rekonstrukci. Uvnitř je čekárna, pokladna, záchody, pod přístřeškem jsou lavice. Není tu odjezdová tabule, jen papírový jízdní řád.

Mapa hodnocených nádraží