Vlakem jednoduše2022-08-06T20:42:38+02:00

Průvodce pro bezpečnou a pohodovou cestu vlakem

Popis a hodnocení nádraží

 • Železniční zastávka Dolenice

Dolenice

Na zastávce Dolenice je jediné nástupiště u jediné koleje. Najít zastávku je však obtížné. Není tu žádná směrovka, ani turistická značka. Na zastávce nejsou žádné služby. Je tu jen přístřešek a papírový jízdní řád. Zastávka je na znamení.

 • Jihlavské nádraží

Jihlava

Jihlavské nádraží je nepřehledné. Pozorně sledujte odjezdovou tabuli a číslování nástupišť a kolejí. Všechna nástupiště jsou nízká. Aspoň, že staniční budova, zázemí pro cestující, prošlo modernizací. Je tu pokladna, ČD centrum, čekárna, i záchod pro vozíčkáře. Zastávky MHD před nádražím, parkoviště pro auta v parku.

 • Nádraží Němčice nad Hanou

Němčice nad Hanou

V Němčicích na nádraží jsou dvě nástupiště s novým panelovým povrchem. Jedno je vpravo, druhé vlevo od staniční budovy. Obě nástupiště jsou nízká a úzká. Papírový jízdní řád a chrchlavé hlášení staničního rozhlasu. Pro kafe a něco k jídlu musíte do vesnice.

 • Střelice dolní a přístup na nástupiště u 2. koleje

Střelice dolní

Střelice dolní mají dvě nástupiště na vnější straně kolejiště. Nástupiště jsou vysoká a široká. Jsou tu i přístřešky s možností sednutí. Přístup je jedině po mostě nad tratí. Přitom značení odkud kam co jede je už nahoře na mostě. Zde jsou i odjezdové tabule.

 • Nádraží ve Frenštátu pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

Jak se proměnilo nádraží ve Frenštátu pod Radhoštěm? Poprvé jsem jej navštívili v červenci 2019 a viděli špinavé, zanedbané nádraží. Nově v červenci 2022 a vidíme sice krásnou staniční budovu, ale stále nízká nástupiště.

 • Hala ostravského hlavního nádraží

Ostrava hlavní nádraží

Čtyři nástupiště: vpravo 1. a 2. směr Bohumín / Olomouc, vlevo z haly nástupiště 4. a 5. směr Frýdek-Místek. Přístup na nástupiště nadchodem. Takže na přestup počítejte aspoň se sedmi minutami. Pokud vám ujede spoj, na nádraží je jen čekárna, žádná kavárna nebo restaurace.

 • Nádraží Frýdek-Místek

Frýdek-Místek

Na nádraží ve Frýdku-Místku jsou dvě nástupiště. První nástupiště je u staniční budovy. Odsud jezdí motoráky směr Český Těšín). Z druhého nástupiště jezdí vlaky směr Ostrava / Frýdlant n. Ostravici. Na nádraží pokladny, ČD info centrum, obchody s drobným občerstvením a novinami, automaty na kafe a balené potraviny.

 • Nádraží Hřivice

Hřivice

Stanice Hřivice, ležící jižně od Loun. Slouží ke křížení vlaků dopravce Die Länderbahn CZ, linky U12. Na nádraží v Hřivicích je dvojice nástupišť. Nástupiště u 2. koleje je vpravo, nástupiště u 3. koleje je vlevo od staniční budovy. V místě napojení na nástupiště je nájezdový chodník pro pohodlnější přístup.

 • Lavičky na nádraží v Nižboru

Nižbor

Nádraží Nižbor leží na jednokolejné trati z Berouna do Rakovníka, kousek od řeky Berounky. První kolej, u staniční budovy, slouží, zřejmě, jen jako manipulační a pro osobní vlaky se nepoužívá. Nástupiště u druhé a třetí koleje je nízké, žádný rovný povrch, ale udusaná drť a písek

 • Nádraží Náměšť n. Oslavou

Náměšť nad Oslavou

V Náměšti nad Oslavou není přístup ani na jedno ze tří nástupišť bezbariérový. Na nádraží čekárna, pokladna, záchody a cyklopoint, odjezdové tabule a hlášení staničního rozhlasu. Před vlakovým nádražím je parkoviště pro kola a auta, a autobusové nádraží.

 • Vlaková stanice Vnorovy

Vnorovy

Špinavá a zanedbaná zastávka v obci Vnorovy. Žádná služby, všechno zabedněné. Slouží jen jako přístřešek před deštěm. Nástupiště nízké, složené z panelů. Na příjezd vlaku vás upozorní cinkání železničního přejezdu.

 • Vrbovce - zastávka přístřešek

Vrbovce zastávka

Vrbovce zastávka má jediné nástupiště u jediné koleje. Nástupiště je nízké. Z dálky není skoro ani vidět. Naštěstí poblíž je plechový přístřešek, který vás navede na nástupiště. Žádná služby. Prostě opravdu zastávka v přírodě.

Mapa hodnocených nádraží