Vlakem jednoduše2022-01-09T22:09:15+01:00

Průvodce pro bezpečnou a pohodovou cestu vlakem

D-ALHB 654 601-3

Souprava Coradia iLint od společnosti Alstom je určena na regionální ne-elektrifikované tratě. Zvláštností vlaku je pohon na vodík. Elektromotory vlaku využívají palivové články, které vyrábějí elektřinu spojením vodíku a kyslíku na vodu. Výsledkem jsou nulové emise (vodní pára) a tichý chod.

9. 6. 2022|

Popis a hodnocení nádraží

 • Lavičky na nádraží v Nižboru

Nižbor

Nádraží Nižbor leží na jednokolejné trati z Berouna do Rakovníka, kousek od řeky Berounky. První kolej, u staniční budovy, slouží, zřejmě, jen jako manipulační a pro osobní vlaky se nepoužívá. Nástupiště u druhé a třetí koleje je nízké, žádný rovný povrch, ale udusaná drť a písek

 • Nádraží Náměšť n. Oslavou

Náměšť nad Oslavou

V Náměšti nad Oslavou není přístup ani na jedno ze tří nástupišť bezbariérový. Na nádraží čekárna, pokladna, záchody a cyklopoint, odjezdové tabule a hlášení staničního rozhlasu. Před vlakovým nádražím je parkoviště pro kola a auta, a autobusové nádraží.

 • Vlaková stanice Vnorovy

Vnorovy

Špinavá a zanedbaná zastávka v obci Vnorovy. Žádná služby, všechno zabedněné. Slouží jen jako přístřešek před deštěm. Nástupiště nízké, složené z panelů. Na příjezd vlaku vás upozorní cinkání železničního přejezdu.

 • Vrbovce - zastávka přístřešek

Vrbovce zastávka

Vrbovce zastávka má jediné nástupiště u jediné koleje. Nástupiště je nízké. Z dálky není skoro ani vidět. Naštěstí poblíž je plechový přístřešek, který vás navede na nástupiště. Žádná služby. Prostě opravdu zastávka v přírodě.

 • Nádraží v Kyjově

Kyjov

V Kyjově mají sice hezkou nádražní budovu, velké parkoviště a kryté parkování pro kola, ale ty nástupiště! Všechna nástupiště jsou nízká. Některé z nich úzká. Není jasné na kterou stranu má cestující vystupovat z vlaku. Žádné číslování nástupišť. 

 • Čekárna na nádraží ve Strážnici

Strážnice

Krásně opravené a pomalované nádraží. Vlaky obvykle staví u nástupiště u 2. koleje. Nástupiště je ale nízké a úzké, přístup přecházením kolejí. Na nádraží je jen hlášení staničního rozhlasu. Uvnitř čekárna s pokladnou a automatem na kafe. Vedle placené záchody a sprcha. Možnost krytého parkování kol a vnitřní kolárna. Placená.

 • Nádraží Skalice nad Svitavou

Skalice nad Svitavou

První a druhé nástupiště je u staniční budovy přístupné přecházením kolejí po přechodech. Obě nástupiště jsou nízká a úzká. Na třetí a na čtvrté nástupiště nadchodem: schody a výtah. Třetí nástupiště je jako jediné vysoké a široké, po většinu délky zastřešené, jsou tu odjezdové tabule. Čtvrté, nejvzdálenější, nástupiště je přístupné z nadchodu jen po schodech.

 • Troubsko, železniční zastávka

Troubsko

Stanice prošla modernizací. Dnes jsou obě nástupiště široká, vysoká a bezbariérová. Jsou tu přístřešky s možností posezení, označovače jízdenek IDS.JMK, večer je zastávka osvětlena. Na nástupištích jsou odjezdové tabule. Přístup na vlak, a přechod mezi nástupišti je po chráněném železničním přejezdu. Hned u zastávky nádražka.

 • Nádraží v Nezamyslicích a nástupiště u 3. koleje

Nezamyslice

V Nezamyslících na nádraží je pět nízkých nástupišť. Čtyři z nich jsou úzká. Příchod jen přecházením kolejí. Žádné nástupiště není bezbariérové. Chybí tu značení, číslování kolejí. Při přestupování poslouchejte hlášení staničního rozhlasu.

 • Zastávka Raškov

Raškov

Na zastávce Raškov je bezbariérové nástupiště. U něho přístřešek s vylepeným jízdním řádem. Ve stanici je hlášení. Jinak tu nejsou žádné služby. Na nástupišti východiště žluté turistické cesty. Při cestě po žluté nahoru na zříceninu hradu buďte opatrní při přecházení trati.

 • Na nádraží v Boskovicích

Boskovice

V Boskovicích jsou dvě nízká nástupiště. Přístup přes koleje. Není tu žádné označení, ale po většinu dne tu jezdí vlaky jen ze Skalice nad Svitavou do Boskovic a zpátky. Mají tu čekárnu. Uvnitř je čisto, místa na sednutí, pokladna a automat na kafe. Poblíž vlakového nádraží je i autobusové nádraží.

 • Flughafen Wien Bahnhof

Vídeň – letiště

Nádraží Flughafen Wien Bahnhof je dole pod halou letiště. Vše je bezbariérově přístupné a dobře označené. Při délce nástupiště, ale dávejte pozor na označení sektorů, zda vlak nečeká na druhém konci nástupiště. 3. nástupiště je zelené, sloužící pro tzv. CAT spojení do centra na nádraží Mitte. Vlaky jsou dvoupodlažní, dole nízkopodlažní.

Mapa hodnocených nádraží