Pro pohodlné a bezpečné cestování s kočárem a s dětmi vlakem jsou důležité jak samotné vagóny, tak stav a vybavení nádraží.

Šakvice

Nádraží Šakvice – nástupiště s podchodem a výtahem

Nádraží v Šakvicích leží na hlavní trati Brno – Břeclav – Vídeň. A vlaky tudy sviští až 160 km/hodinu. Nádraží je důležité zejména jako přestup na regionální autobusy z osobáků a rychlíků, a také jako přestup na vlak do nedalekých Hustopečí. Pro mnohé je to výchozí místo pro cyklo-turistické výlety třeba na Pálavu. Z rychlíků od Brna a Břeclavi je tu třeba přestup na autobus do Dolních Věstonic.

 

 

Hodnocení nádraží Šakvice

  • Na nádraží v Šakvicích jsou dva druhy nástupišť: vysoké a nízké.
  • Ve směru od Brna, kde zastavují rychlíky i osobáky z Brna do Břeclavi je nástupiště vysoké, bezbarierové. Takže z nízkopodlažních souprav vystupujete / nastupujete bez schodů do roviny nástupiště. Ideální. Na nástupišti jsou zastřešení při nepřízni počasí. Z tohoto nástupiště vedou schody do podchodu, z druhé strany je výtah. Nástupiště je široké, bezpečné.
  • Další nástupiště, kde zastavují vlaky na Brno je ale již nízké. Povrch betonové panely, příchod na nástupiště z bezpečnostních důvodů, až po zastavení vlaku. Není zastřešeno. A navíc je úzké.
  • Na nádraží i venku jsou lavičky na sednutí a informační panel s příjezdy regionálních vlakových a autobusových linek od nádraží. Automat na jízdenky IDS-JMK u budovy a na vysokém nástupišti.
  • Hned u nádraží zastavují linky regionálních autobusů.
  • Přístup na nádraží bezbarierový. Parkoviště pro auta několik aut před nádražím.
Nádraží Šakvice

Nádraží Šakvice – vlak od Brna, cestující vystupují na druhou stranu. V popředí nízké nástupiště ve směru na Brno.

Šakvice

Nádraží Šakvice – V popředí vlak na Brno, nízké nástupiště.

Šakvice

Tady je dobře vidět rozdíl mezi řádným nástupištěm a tím nízkým v popředí.

Šakvice

V čele nástupiště ve směru na Břeclav je podchod, z druhé strany výtah

Výtah Šakvice

Šakvice: Výtah u nádražní budovy Vás zaveze do podchodu na vzdálenější nástupiště

Celkové hodnocení

60%

Hodnocení nádraží 60 %

Září 2017. Jendo nástupiště nádraží Šakvice je skvělé, vysoké, bezbarierový přístup. Další dvě jsou ale nízká, úzká. Příchod až po zastavení vlaku.  Pro nástup s kočárkem i do nízkopodlažního vlaku musíte být dva. Další komplikace za deště, kdy nástupiště nejsou krytá. Aspoň, že nástupiště jsou rovná a přehledná.

 

 

Máte dotaz, chcete sdělit svoji zkušenost

Napište mi. Pokud potřebujete poradit s cestováním s kočárkem vlakem, uveďte datum, čas odjezdu, odkud – kam jedete já vám zkusím poradit.
Prosím, vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.