Popis místa

Mořská akvária, terária pro hady a ještěrky se nachází ve vysokánské betonové věži. Ta za války sloužila jako obrana Vídně před spojeneckými nálety.
Úplně nahoře se nachází restaurace a s terasou, odkud je krásný výhled na Vídeň.
O děti se bát nemusíte, místo zábradlí vysoké sklo.

Je tu mnoho akvárií, od těch malých, pro drobné ryby, až akvárium přes dvě patra se želvami. Úžasný pohled.
Je tu i cesta džunglí s opicemi a ptáky. K vidění jsou i krokodýli, žraloci, brouci, mravenci a další tvorové jižních krajů. Mezi patry můžete libovolně procházet po schodech nebo výtahem.

A pokud se zajímáte o válečnou historii, mají tu i malé muzeum vzpomínek. Ale to je otevřeno jen občas.

Naše cesta do akvária

Hned po vyjetí projíždí kolem mini-bar. Nějaké sladkosti, horká čokoláda, džusy… celý článek o naši cestě na akvária čtěte v tomto příspěvku.

Nejbližší nádraží

Vídeň hlavní nádraží

Od hlavního nádraží doporučujeme využít nízkopodlažní autobus 13A, který jede přímo k akváriu. Cesta je sice delší než metrem, ale nikde nepřestupujete.

Vídeň Západní nádraží

Obtížnost

  • v pohodě
  • kočírek je možné odložit v přízemí na parkovišti kočárků

Rizika

  • Narušení časového plánu pro velký zájem dětí
  • Velká útrata v prodejně hraček, která se nachází v přízemí
  • Ztráta dětí, které budu pobíhat sem a tam
  • Pozor nahoře na vyhldkové terase. Zde mějte děti opravdu pod kontrolu.

Další aktivity

Hned pod věží je dětské hřiště s prolézačkami a pískovištěm. Ideální místo k odpočinku po hodinách strávených mezi rybami a hmyzem.

Rady na cestu

Pokud jedete jako já s dětmi, využijte při cestě od Prahy či Brna Českými dráhami dětský vagón č. 21, který je v soupravě RailJet ve směru do Vídně řazen jako první za lokomotivou. To je dobré vidět předem, protože při délce soupravy by jeho hledání, s dětmi a kočárkem, až po zastavení vlaku dosti obtížné. Tento vůz je určen pro děti, kteří tu mají mini-kino a hrací stoly.

Pokud cestujete s kočárkem, musíte s kočárkem nastupovat do předposledního vozu. Dveře jsou označeny velkým piktogramem. A pak jednoduše projít do prvního vozu za lokomotivou. Zde je právě místo dveří plac pro kočárky. Na druhém konci vozu (hned za lokomotivou) je místo pro cyklisty, kteří tu mají držáky na kola. A i zde je místo pro další kočárky.

Kam dál

Přečtěte si naši cestu na vídeňsý mořský svět