Vlakem na výlety2020-04-12T20:50:20+02:00

Dolní Morava vlakem

Dolní Morava na běžkách a vlakem. Do oblíbeného lyžařského střediska sice vlak přímo nejezdí, ale poblíž je několik nádraží a od nich je již spojení autobusem. Při dobrých sněhových podmínkách na vlak dojedete i na běžkách.

Ždírec nad Doubravou – Chotěboř kolem řeky Doubravy

Podzimní výlet ze Ždírce nad Doubravou přes Nové Ransko, kolem Zahájského rybníku, Sobíňov, skály a bunkr u obce Bílek. Po turistické červené značce údolím řeky Doubravy, výstup na Sokolohrady a kolem Kamenného potoka do Chotěboře. Popis a tipy na cestu.

Ze Žďáru nad Sázavou na Rosičku

Tip na výlet od nádraží ve Žďáru nad Sázavou kolem rybníka Velký Babín a Matějovský rybník na rozhlednu Rosička. 12 km zvlnitou krajinou Žďárských vrchů.

Dolní Loučky s hradem Lúčka

Na výlet z Dolních Louček do Tišnova, s odbočkou do strmého kopce na mohutný hrad Lúčka, ze kterého ale zbylo už jen několik zdí a příkopů.

Vodárenská věž Novosedly

Vodárenská věž Novosedly: technická památka na dobu provozu parních lokomotiv. Hned u nádraží, ale přístup ubtížný.

Vlastějovice – Laziště kolem řeky Sázavy

Jeden z krásných záhybů řeky Sázavy je mezi obcemi Vlastějovice a Březina. Červená značka vede kolem řeky. Na straně jedné skály a lesy, na straně druhé klidně plynoucí řeka. U obce Březina je splav a železniční most, který stojí za shlédnutí.