Vlakem na výlety2020-04-12T20:50:20+02:00

Židlochovice – Žabčice – Vranovice na kole

Cyklotrasa Židlochovice - Žabčice - Vranovice. Široká asfaltová cesta, rovný povrch, veden takřka mimo křížení se silnicemi. Ideální na kolo s dětmi. V žabčicích koupaliště a ze Žabčic do Vranovic můžete závodit s vlakem

Jevišovka u čápa

U železniční zastávky Jevišovka je odpočívadlo pro cyklisty U Čápa. V létě i s pojízdným stánkem s občerstvením. Na druhé straně trati je pak dětská dřevěná rozhledna a hřiště.

Líšný a dětské hřiště

Dětské hřiště Líšný se nachází na ostrově řeky Jizery. Naproti od obchodu a hospody. Pokud jdete na vlak a máte čas, nebo si chcete s dětmi jen odpočinou, využijte toto nevelké, ale pohodové dětské hřiště. Je tu i info tabule o historii obce Líšný a zdejší přírodě. Text je ale psán jazykem dospěláků.

Malá Skála a vyhlídka Zahrádka

Nad řekou Jizerou, nad obcí Malá Skála je vyhlídka Zahrádka. Východištěm je rozcestník u hospody a zastávky autobusu. Hned o hospody stoupáte po červené strmě nahoru. Za půl hodiny jste nahoře v lese u rozcestníku.

Litomyšl a jeho krásy

Město Litomyšl je krásné historické místo s renesančním zámkem. První zmíňka o Litomyšli píše o hradu, který střežil důležitou obchodní spojnici, která dávala městu bohatství. Bohužel, či bohudík, na konci 19.století místní radní odmítli železnici. Ta se městu vyhnula, stejně jako další rozvoj. Tím nám zůstala Litomyšl ve své historické podobě.

Vinné sklepy Pouzdřany

Obec Pouzdřany je pro turisty a cyklo-turisty známá jako východiště cest na Novomlýnské nádrže a dál na Pálavu. V samotné obci však stojí za pozornost původní i ty novější vinné sklepy