Tipy na výlety2023-03-07T11:55:37+01:00

Tipy na výlety vlakem

Vlakem na výlety přináší tipy na procházky, pěší výlety a pojížďky na kole. Tipy na cesty a na cíle, které jsme osobně prošli a navštívili. A to vždy s využitím vlaku. Všechny turistické cíle jsou proto v okolí popsaných nádraží a zastávek. U každého příspěvku jsou uvedeny nejbližší železniční zastávky. Popis cesty, zejména s ohledem na děti. Dále délka cesty v km, jaká jsou po cestě rizika.  Na závěr mapa cesty, nebo cíle cesty.
Vlakem na výlety má jen fotky námi pořízené. Nepoužíváme převzaté fotky z cizích webu ani tipy jiných. Proto si za našimi cestami stojíme.
Pokud máte dotaz nebo připomínku, napište nám.

Hradec nad Moravicí zámek

Vlakem na výlety: vzhůru na zámek Hradec nad Moravicí, který je znám díky svému červenému zdivu a romantickému cimbuří a věžičkám. Jedná se však o přední, tzv. Červený zámek. Ten byl postaven až v 19.století a nikdy neměl obranou funkci. Ten hlavní zámek je až přes park a je bílý. Bílý zámek vznikl na místě starého hradu.

Pálava, to nejkrásnější z jihu Moravy

Pálava, neboli Pavlovské vrchy, tvoří bílý vápenec, který vznikl ze schránek živočichů na dně dávných moří. Dnes je tato oblast nejsušší a nejteplejší u nás, proto se tu daří teplomilným druhům rostlin i živočichů. Výhodou je, že celou Pálavu lze přejít za jediný den.

Bořetice – rozhledna Kraví hora

U vesnice Bořetice, nad vinnými sklepy, je dřevěná rozhledna na kopci Kraví hora. Od vlaku 2,5 km pohodovou cestou. Ochoz je ve výšce 12 metrů s výhledem až na Pálavu.

Z nedvědického nádraží na Pernštejn

Hrad Pernštejn se nám jako zázrakem zachoval ve své goticko-renesanční podobě. Více jak sto let je oblíbeným výletním místem vlakem. Nově jsou otevřené vrchnostenské zahrady pod hradem Pernštejn.

Údolím lásky u Božic

Údolím lásky je naučná stezka na jihu Moravu u Božic nad Znojemsku. Ideální pro výlet vlakem. Stezka vede přes přírodní rezervací Karlov, přes kterou teče Příčný potok. Ten postupně napájí bezejmenný rybník, Božický rybník, Horní, Prostřední a Dolní Karlov.

Krajem Chrudimky

Krajem Chrudimky je výlet z Hlinska od nádraží přes obec Kameničky k Filipovskému prameni řeky Chrudimky. Ta vyvěrá ve studánce. Většina cesty vede po lesních cestách. Zelená turistická trasa pak pokračuje až na nádraží v Čachnově.

Rubriky