Tipy na výlety2023-03-07T11:55:37+01:00

Tipy na výlety vlakem

Vlakem na výlety přináší tipy na procházky, pěší výlety a pojížďky na kole. Tipy na cesty a na cíle, které jsme osobně prošli a navštívili. A to vždy s využitím vlaku. Všechny turistické cíle jsou proto v okolí popsaných nádraží a zastávek. U každého příspěvku jsou uvedeny nejbližší železniční zastávky. Popis cesty, zejména s ohledem na děti. Dále délka cesty v km, jaká jsou po cestě rizika.  Na závěr mapa cesty, nebo cíle cesty.
Vlakem na výlety má jen fotky námi pořízené. Nepoužíváme převzaté fotky z cizích webu ani tipy jiných. Proto si za našimi cestami stojíme.
Pokud máte dotaz nebo připomínku, napište nám.

Bořetice – rozhledna Kraví hora

U vesnice Bořetice, nad vinnými sklepy, je dřevěná rozhledna na kopci Kraví hora. Od vlaku 2,5 km pohodovou cestou. Ochoz je ve výšce 12 metrů s výhledem až na Pálavu.

Z nedvědického nádraží na Pernštejn

Hrad Pernštejn se nám jako zázrakem zachoval ve své goticko-renesanční podobě. Více jak sto let je oblíbeným výletním místem vlakem. Nově jsou otevřené vrchnostenské zahrady pod hradem Pernštejn.

Údolím lásky u Božic

Údolím lásky je naučná stezka na jihu Moravu u Božic nad Znojemsku. Ideální pro výlet vlakem. Stezka vede přes přírodní rezervací Karlov, přes kterou teče Příčný potok. Ten postupně napájí bezejmenný rybník, Božický rybník, Horní, Prostřední a Dolní Karlov.

Krajem Chrudimky

Krajem Chrudimky je výlet z Hlinska od nádraží přes obec Kameničky k Filipovskému prameni řeky Chrudimky. Ta vyvěrá ve studánce. Většina cesty vede po lesních cestách. Zelená turistická trasa pak pokračuje až na nádraží v Čachnově.

Ze Světlé nad Sázavou do Havlíčkova Brodu

Ze Světlé nad Sázavou do Havlíčkova Brodu vede pohodová 20 km turistická trasa. Po cesta kolem řeky Sázavy uvidíte zátočiny a skály nad řekou, několikrát překonáte řeku po mostě. Uvidíte industriální památky a jeden starý zámek.

Vídeň a Haus des Meeres

Haus des Meeres je několikapatrová betonová věž v samém centru Vídně. Uvnitř jsou velká akvária a terária. Na vnější straně procházíte pralesem. Ideální místo pro návštěvu s dětmi.

Rubriky